piątka,  serial

5 dobrych seriali Apple

Prawie dwa lata subskrypcji za darmo dostałam z nowym telefonem od Apple. I olałam to. Początkowo na platformie świeciło pustkami i można było jedynie wypożyczyć jakiś film za 14 lub 8 zł. I fajnie, ale dwa lata później zrobiło się tego całkiem sporo i jest w czym wybierać. Dla małych i dla dużych. Dla mniej i bardziej wybrednych. Dla Ciebie i okazało się, że też dla mnie. W ostatni miesiąc darmowej subskrypcji, udało mi się nadrobić dokładnie pięć autorskich seriali Apple!

Ted Lasso (2020)

APPLE

Amerykański trener futbolu zostaje ściągnięty do Wielkiej Brytanii, by przygotować drużynę piłki nożnej (!) do Premiere League. A wszyscy wiemy jak Brytyjczycy podchodzą do kopania piłki – dla nich to świętość! Ted Lasso nie zna nawet podstawowych zasad gry, na pewno nie wie co to spalony i uważa, że wygrywanie jest bez sensu. Jego optymistyczne podejście do życia nie podoba się pierwszej jedenastce drużyny AC Richmond i wtedy gdy już opanowuje zasady gry, okazuje się, że jego przebiegła szefowa ma niecne zamiary. Jason Sudeikis w roli Teda sprawdził się świetnie! Jego postać na początku irytuje, ale zbudowano ją na podstawie stereotypu krążącego w Londynie na tematy Amerykanów. Tam uważani są za zbyt pretensjonalnych i zbyt szczęśliwych. Serial ma w wielu momentach sens i poprzez żart dotyka fajnych tematów. Mógłby zostać przegadany, ale został po prostu zagrany, co jest świetne!

The Morning Show (2019)

APPLE

Serial, o którym pisałam w Ulubieńcach 2019. To był mój faworyt tamtego roku. Historia molestowania seksualnego w telewizji w Ameryce zagrana przez niesamowitą trójce: Jennifer Aniston, Reese Whiterspoon oraz Steve’a Carella. Intrygi, przyjaźnie, romanse, pieniądze i sława. Czego chcieć więcej? Jeśli nie oglądaliście jeszcze, to musicie nadrobić! Na drugi sezon Apple kazał nam czekać ponad dwa lata, ale mam nadzieję, że nie pożałujemy! Pierwszy odcinek zobaczymy już 17 września na platformie.

Jej głos (2020)

APPLE

Muzyczne seriale to sztuka, sama w sobie. „Jej głos” to propozycja teen-drama od Apple, historia Bess King – początkującej piosenkarki gatunku Indie. Na początku Bess boi się wyjść na scenę, ale gdy ten strach mija, okazuje się, że droga do sławy jest usłana milionem bezsensownych spotkań i ludzi, którzy nie znają się na muzyce. W tle oczywiście toczy się prawdziwa drama: zakochuje się w zajętym chłopaku, musi szukać ojca alkoholika i posiada niepełnosprawnego brata. Serial jest fajnie i miło zrealizowany, ale bez pewnych wątków z serii „drama” byłoby znacznie lepiej. Apple przygotował nawet z odtwórczynią głównej roli – Brittany O’Grady – autorską ścieżkę dźwiękową w postaci całego albumu. Ja jestem fanką takiej muzyki, ale rozumiem, że nie każdy musi. Jest to realizacja bardzo spokojna i stonowana, która ma za zadanie chwycić nas za serce. Ale czy to wystarczyło?

Physical (2021)

APPLE

Lata 80 w okolicach Los Angeles, w Kalifornii. Sheila jest żoną profesora uniwersyteckiego i wychowuje córkę Maye. Ale nie wszystko jest takie piękne jak to malują! Sheila ma zaburzenia odżywiania, bo ciągle czuje się gruba, brzydka, głupia i okropna. Lubi ćwiczyć, ale jej studio baletu zamykają. A jej mąż, gdy wyrzucają go z pracy, postanawia zostać politykiem. A ona wszystkie pieniądze wydaje na burgery, które potem wyrzyguje! Musi znaleźć sposób na to, by odzyskać oszczędności i poczuć się lepiej. Znajduje studio fitness Bunny, gdzie zakochuje się w ćwiczeniach w kolorowych trykotach. A gdyby tak móc robić to w domu? Nie stresować się swoim wyglądem i brakiem kolorowych strojów? Sheila chce dać kobietom możliwość ćwiczenia przed telewizorem, razem z nią! „Wyjątkowa antybohaterka, której zaczynamy kibicować” i to prawda! Rose Byrne jest w tej roli fenomenalna, i każda scena jest przesiąknięta czarnym, czasami obleśnym humorem, który jest drogą do emancypacji bohaterki i próbą oddzielenia się od idiotycznych planów męża. Mnie ten serial zachwycił nie tylko zgraną i nowoczesną fabuła, ale także scenografią, kostiumami i aktorami, którzy wykonali swoją robotę na 1000%! Potwierdzono już drugi sezon, oby tak dalej!

Warto się starać (2020)

APPLE

Para Anglików mieszkających w Londynie stara się o dziecko. Niestety nie są najmłodsi, więc idzie bardzo słabo, po czym okazuje się, że Nikki nie będzie mogła zajść w ciąże. W takim razie, postanawiają zaadoptować dziecko. Cały proces jest praktycznie niemożliwy do przejścia, ale krok po kroku – udaje się dzięki zręcznej Penny – pracownicy opieki społecznej. To pełna humoru, pozytywna angielska komedia. Oczywiście nie mogło tam zabraknąć brytyjskiego humoru. Jednak produkcja powoduje uśmiech na naszej twarzy. Mimo, że temat bardzo nie mój i nie jestem fanką oglądania seriali o dziecioróbstwie, to ten urzekł mnie u podstaw. Może dlatego, że związki w nim przedstawione nie są na siłę idealne i nie pokazują wszystkim widzom jak wygląda ta „miłość aż po grób”. Nikki i Jason kłócą się, spierają się, próbują, ale rozmawiają i wspierają się! I na tym to wszystko polega.

Wszystkie obejrzycie na platformie Apple TV+.

Materiał nie powstał we współpracy z firmą Apple, nad czym bardzo ubolewam.